Make your own free website on Tripod.com

logo.gif

ANA SAYFA
HACK
FORUM
CHAT
RADIO
SEARCH
HABERLER
PROGRAMLAR
HAKKIMIZDA
BEDAVA SMS...!
IRC Komutlari
HACK TARIHI!
ILETISIM

HABERLER

 

VIRUS ALARMI

1.ALARM

Çernobil (CIH) Virüsü’ne dikkat 25.04.2005
Bilgisayarlardaki ''BIOS'' çipini bozarak kalıcı hasara neden olan ve internette yayılan ''Çernobil'' virüsünün, Rusya'daki Çernobil faciasının yıldönümü olan 26 Nisan'da aktif hale geçmesi bekleniyor.

Hür Türkiye Teknoloji Platformu Kurucusu Hakan Topuzoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde oldukça yaygınlaşan ''W95.CIH'' virüsünün bir türevi olan ve 1998'de yazıldığı tahmin edilen Çernobil virüsünün, bilgisayarlarda kalıcı hasara yol açtığını söyledi.

BIOS çipinde bulunan programın üzerine birtakım bilgiler yazarak bilgisayarı açılamaz hale getiren virüsün, çeşitli zamanlarda aktif hale geldiğini belirten Topuzoğlu, şunları söyledi:

''Bu virüsün sıklıkla yayılan versiyonu, 26 Nisan'da aktif hale gelir. Ancak, herhangi bir ayın 26'sında tetiklenen versiyonları da vardır. Bilinen 3 versiyonundan, Nisan ayının 26'sında aktif hale geçen 'CCIH 1.2 TTIT ve CCIH 1.3 TTIT', herhangi bir ayın 26'sında aktif hale geçen versiyonu ise 'CCIH 1.4 TATUNG'dir. 'CCIH' virüsü, Windows 95-98 işletim sistemi altındaki 'exe' uzantılı program dosyalarına bulaşır. Virüslü program çalıştırıldığında, virüs belleğe yerleşir ve diğer çalıştırılan ya da kopyalanan programlara geçmeye başlar. Kendilerini bu dosyaların içindeki boş alanlara bulaştırdıklarından, virüs bir dosyada parça parça bulunabilir, ancak dosya boyutu aynı kalır.'' Çernobil virüsünün IBM'e en çok rapor edilen virüsler listesinde 14. sırada yer aldığını kaydeden Topuzoğlu, internet üzerindeki tanınmış bazı web sitelerinden alınmış dosyalardan da virüsün yayıldığının belirlendiğini söyledi.

Güvenliğin Sağlanması
Topuzoğlu, virüsten korunmak için bilgisayara mutlaka anti-virüs programı yüklenmesi gerektiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

''Bilgisayarda virüs etkin hale gelmişse yapabileceğiniz en iyi şey düşünmeden işletim sistemini tekrar kurmaktır. Eğer bilgisayarınıza virüs bulaştığından şüpheleniyorsanız, bilgisayarınız açılırken 'del' tuşuna basarak sistem tarihini geri veya ileriye alınız. Dikkat edilmesi gereken, tarihin herhangi bir ayın 26'ıncı günü olmamasıdır. Bununla birlikte tarih 1 Ocak, 14 Şubat gibi özel günlere de rastlamamalıdır. Bilgisayar temiz bir sistem disketiyle açmalı, anti-virüs yazılımı çalıştırarak virüs temizlenmelidir.'' Topuzoğlu, erken yapılan uyarılarla Çernobil Virüsü'nün etkisinin en aza indirilebileceğini sözlerine ekledi

2.ALARM

Tüm Internet Kullanıcılarının Dikkatine, Virüs geliyor…

Eğer size "Miss Russia.pps'' adında mail gelirse, sakın açmayın, hemen silin.. Bu yeni bir virüstür..
Microsoft, Mcaffee, Norton ve bu şekil koruyucuların en iyisi bile hiç bir fayda etmiyor ....
Eğer bu gelen maili açarsanız 30 saniye süren bir animasyon çıkıyor ve bu süre içinde tüm HDD'niz siliniyor, internet korsanları IP ve mail adresinizi de ele geçiriyor ve sizin adınıza mailboxtaki adreslere mail gönderiyor.

3.ALARM

MyDoom hortladı Doomjuice oldu
Geçtiğimiz hafta interneti işgal eden ve tarihin en hızlı yayılan virüsü olarak nitelenen MyDoom’un yeni bir versiyonu ortaya çıktı. Doomjuice (Kıyamet şerbeti) adlı yeni virüs Microsoft sitesine saldırdı ve sitenin bazı bölümlerinde aksaklıklara neden oldu.

Doomjuice bir önceki MyDoom saldırısında, ilk virüsü kapmış olan bilgisayarlara email yoluyla nüfuz ediyor ve bu bilgisayarlardan saldırıya geçiyor. Anti virüs uzmanları yeni versiyonun MyDoom A ve B’nin bir karışımı olduğunu ve öncekileri kadar hızlı yayılmadığını ifade etti.HERKES DIKKATLI OLSUN...

HABERLER

10 sörfçüden biri Firefox kullanıyor 25.04.2005
Microsoft Internet Explorer web browser pazarının hala lideri durumunda. Geçen sene sonbahardan itibaren Internet Explorer, açık kaynak topluluğundan kuvvetli bir rakip ile karşı karşıya. Mozilla Suite ve Firefox browserının pazar payları büyümeye devam ediyor.

Reklam bannerı pazarlayıcısı Adtech’ın yapmış olduğu bir istatistiğe göre Firefox’un kullanıcı payı yüzde 9 oranında. Browserın 1.0 versiyonunun Kasım 2004 tarihinde yayınlanmasından itibaren kullanıcıların sayısı yaklaşık olarak iki katına çıktı. Ancak Firefox kullanıcı topluluğunun genişleme hızı bu senenin ilk üç ayında yavaşladı.

Adtech istatistiklerine göre günümüz Firefox kullanıcıları internette sörf yapmak için Internet Explorer’ın eski versiyonlarını kullanıyorlar. Pazarlama firması, Microsoft programının 5.0 ve 5.5 versiyonlarını kullananların sayısının giderek azaldığını tespit etmiş. Internet Explorer’In güncel versiyonu olan 6.0 ise yaklaşık olarak sabit bir pazar payına sahip olacak.

RED-HACKER

Copyright © 2003 By RedHacker a Telif Hakları HACKER TEAM'a Aittir